دکتر صادقی قهرودی
متخصص قلب و عروق ، آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی

از دکتر پبرسید

عدم اطلاع رسانی و یا گنگ بودن مفاهیم ارائه شده توسط پزشکان - پرسش 130

 • تصویر کاربر نیما پنجشنبه ۴ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش) آنژیوپلاستی
  جناب دکتر ،با سلام و خسته نباشید. من 34 سال دارم و متاسفانه در 17 اردیبهشت امسال ( 1397 ) در مرکز قلب تهران ، آنژیو ( طبق اعلام دکتر بالن و استند ) شدم ، علارغم رعایت های مکرر و پرهیزهای جدی ، متاسفانه در تاریخ 7 آذر ماه سالجاری ، مجددا بدلیل درد قفسه به بیمارستان مرکز قلب مراجعه کردم و پس از آزمایش آنزیم ها قلبی بستری شدم که طبق مجددا آنژیو ( بالن ) شدم و که طبق اعلام دکتر مجددا همان رگ و همان نقطه گرفتگی بوجود آمده بود .
  البته بسیار استرسی هستم البته این استرس فقط در محیط پزشکی وجود دارد حتی موقع خون گرفتن و یا آمپول زدن که استرس شدید دارم .
  از موقعی که آنژیو دوم رو انجام دادم نمی دونم احساس من هست و یا واقعا اینطوری هست که تپش قلب گاهی پیدا میکنم . برای همین مورد ، دکتر خالدی رو که پزشک پدرم ( 20 سال ) هستن و انتخاب کردم که یکبار برای بررسی توسط ایشان ، به بیمارستان پیامبران رفتم و اکو گرفتن که اعلام کردند بر اساس تجربیات من احتمال داره این رگ مجددا گرفتگی براش بوجود بیاد ، از موقعی که ایشان این مورد را اعلام کردند تپش های من زیادتر شده و حتی 2 روز پیش مجددا به بیمارستان پیامبران مراجعه کردم و آزمایش آنزیمهای قلبی رو گرفتن که خوشبختانه خوب بود .
  متاسفانه بدلیل گچ گرفتن پام امکان ارائه تست ورزش رو ندارد و بر همین اساس دکتر اعلام کردند که عکس هسته ای بگیر .
  جناب دکتر ، چند سوال داشتم از شما ممنون میشم کمکم کنید :
  1- آیا این تپش های قلبی عادی هست ؟
  2- دلیل احتمال گرفتگی مجدد رگ برای چیست ؟
  3- عکسبرداری هسته ای مناسب هست برای من ؟

  ممنون از پاسخگویی شما .
  1. تصویر کاربر دکتر محسن صادقی قهرودی پنجشنبه ۴ بهمن ۹۷( 4 ماه پیش)

   باید کلیه مدارک بررسی شود تا پاسخ مناسب داده شود

6+